Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

X Tyski Festiwal Słowa Logos Fest. Projekt Tuwim w reżyserii Olafa Lubaszenki. Dla dzieci i dorosłych. Zobaczcie zdjęcia

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Przedstawienie "Projekt Tuwim" w reżyserii Olafa Lubaszenki i w wykonaniu aktorów Teatru Capitol w Warszawie
Przedstawienie "Projekt Tuwim" w reżyserii Olafa Lubaszenki i w wykonaniu aktorów Teatru Capitol w Warszawie Jolanta Pierończyk
X Tyski Festiwal Słowa Logos Fest trwa. Propozycją dla dzieci i dorosłych jest "Projekt Tuwim" w reżyserii Olafa Lubaszenki. Dla dzieci i dorosłych. Jedni i drudzy bawią się przy znanych sobie tekstach pomysłowo zainscenizowanych.

"Projekt Tuwim" w reżyserii Olafa Lubaszenki to drugi punkt programu X Tyskiego Festiwalu Słowa Logos Fest. Jak powiedział Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego oraz inicjator i organizator tego festiwalu, teatrowi zależy na łączeniu pokoleń. Takim łącznikiem jest na pewno rodzinne oglądanie przedstawień, które mogą zaciekawić zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

"Abecadło", "Pan Maluśkiewicz", "Rzepka", "Zosia Samosia", "Pan Hilary" i wiele innych wierszy dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima interesująco zaprezentowanych na scenie wedle pomysłu Olafa Lubaszenki są naprawdę idealną propozycją na wspólny wieczór w teatrze. Pomysłowa scenografia, świetny scenariusz atrakcyjnie łączący wybrane wiersze w całość - taki jest "Projekt Tuwim" w wykonaniu artystów warszawskiego Teatru Capitol.

Jedno przedstawienie odbyło się dziś, 26 maja, w południe, drugie jest zaplanowane na godz. 18. Naprawdę warto, gorąco polecamy. Spektakl grany jest w mediatece. Bilet można kupić przed wejściem na salę.

X Tyski festiwal Słowa Logos Fest: Agata Frączek, "Dialog o słowie"

Natomiast o godz. 20 na kanale YouTube Teatru Małego w Tychach można wysłać drugiej rozmowy Teresy Drozdy w cyklu "Dialog o słowie". Tym razem będzie to rozmowa z Agnieszką Frączek, która jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim.

Agata Frączek z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym "Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego" PWN i współautorką polsko-niemieckiego słownika etykiety językowej. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach i homofonach, o frazeologizmach i przysłowiach, o archaizmach i neologizmach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Literatura 2010 i Złap byka za rogi, Literatura 2014). Stworzyła także serię książek logopedycznych

Nie przeocz

Zobacz także

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto