MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jego szuka dziś cała Polska! Gdzie jest Grzegorz Borys? Trwa piąty dzień obławy

PAP / red.
Od piątku, od momentu zgłoszenia, trwa akcja poszukiwawcza za podejrzewanym o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem mężczyzną 44-letnim Grzegorzem Borysem. Już na tę chwilę nad zatrzymaniem tego mężczyzny pracuje blisko 1000 funkcjonariuszy. To nie tylko policjanci, ale również żołnierze, strażnicy leśni, strażacy oraz te grupy poszukiwawcze, na które zawsze możemy liczyć, gdy trwają poszukiwania. Policjanci są zdeterminowani, stąd też tak duże siły i środki. W domu poszukiwanego znaleziono krótki list...

Zobacz zdjęcia z poszukiwań i podejrzanego - kliknij TUTAJ!

Jak informuje policja - nad sprawą równolegle pracują również śledczy oraz kryminalni, którzy weryfikują przekazywane przez społeczeństwo informacje na temat tego mężczyzny. Odzew po publikacji wizerunku jest bardzo duży. Wszystkie informacje są bardzo dokładnie weryfikowane przez policjantów. Co prawda nie doprowadziły one na tę chwilę do przełomu, niemniej jednak są bardzo ważne.

Może być niebezpieczny!

Ciemna puchowa kurtka, ciemne spodnie i szary plecak we wzór moro – tak prawdopodobnie jest ubrany poszukiwany od piątku Grzegorz Borys. Funkcjonariusze ostrzegają, że Borys może być niebezpieczny, dlatego apelują, by nie podejmować samodzielnie prób ujęcia poszukiwanego mężczyzny, ale skontaktować się z policją.

To najbardziej poszukiwany dziś człowiek w Polsce! Gdzie jest Grzegorz Borys?

We wtorek od rana są kontynuowane poszukiwania 44-letniego żołnierza Marynarki Wojennej Grzegorza Borysa, który jest podejrzany o zabójstwo 6-letniego syna. Do morderstwa doszło w Gdyni Fikakowie w piątek rano. Gdzie jest poszukiwany? Głównym obszarem ich działań jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, jednak nie wyklucza się innych scenariuszy! Poszukiwany mógł już wyjechać do innego kraju...

W domu poszukiwanego znaleziono krótki list, w którym napisał "Przepraszam za wszystko, wszyscy jesteście bestiami". Mężczyzna może być uzbrojony w nóż!

Kim jest ścigany Grzegorz Borys? "Służba mogła mieć wpływ na jego psychikę"

Jedyne, co wiemy do tej pory to to, że Grzegorz Borys był czynnym żołnierzem Marynarki Wojennej oraz że w dniu zabójstwa przebywał na zwolnieniu lekarskim. Nowe światło na sprawę rzuca rozmowa "Faktu". Dziennik dotarł do byłego żołnierza, który przez rok służył z poszukiwanym od piątku mężczyzną. Jak go zapamiętał?

– Ja zwolniłem się z końcem maja 2018 r. Nie uważam go za szczególnie bystrego, bo służył długo w stopniu szeregowego, nie garnął się do tego, żeby awansować i jakoś rozwinąć swoją karierę. Raczej słabo wykonywał swoje obowiązki. Miałem takie odczucie, że jest mało inteligentny – przyznaje wojskowy.

Mężczyzna podkreśla, że uważał go za "spokojnego gościa, który by muchy nie skrzywdził". Jak tłumaczy, to jak go zapamiętał, nie pasuje mu do jego obrazu, o którym dowiedział się z mediów, tj. że np. kopał swojego psa.

Trwa piaty dzień obławy!

We wtorek od rana funkcjonariusze policji przeszukują w poszukiwaniu Grzegorza Borysa lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które znajdują się miedzy dzielnicami Gdyni - Chwarznem a Dąbrową. Policyjne radiowozy stoją na ul. Chwarznieńskiej, Wiczlińskiej i Obwodnicy Trójmiasta. Podobnie, jak w poniedziałek kierowcy muszą liczyć się dużymi utrudnieniami w ruchu podczas poruszania się po Trójmieście.

Działania policji skupione są na kompleksie leśnym między dzielnicami Gdyni - Chwarznem a Dąbrową. To obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odgrodzony ul. Wiczlińską i Chwarznieńską; przez środek którego biegnie Obwodnica Trójmiasta. Teren jest pagórkowaty i pokryty gęstym liściastym i częściowo mieszanym lasem. Przez park wiedzie kilka szlaków turystycznych pieszych i rowerowych - lasem można dostać się z dzielnicy Dąbrowa na Chwarzno i Witomino.

Jego szuka dziś cała Polska! Gdzie jest Grzegorz Borys? Trwa...

W poniedziałek późnym wieczorem policja zablokowała przejazd aut ulicami Wiczlińską i Chwarznieńską w Gdyni, które przez kilka kilometrów wiodą przez lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Do późnych godzin nocnych nad kompleksem leśnym między Chwarznem a Dąbrową krążył policyjny śmigłowiec.

Wtorek jest piątym dniem szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, Straż Leśną oraz strażaków.

Policja czeka na informację!

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny, jest proszony o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni – tel. 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki), z Wydziałem ŻW w Gdyni (tel. 261 262 485) lub z numerem alarmowym 112.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jego szuka dziś cała Polska! Gdzie jest Grzegorz Borys? Trwa piąty dzień obławy - Częstochowa Nasze Miasto

Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto