Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Światła w Ścierniach do rozbiórki?

Karol Świerkot
Od czasu kiedy postawiono świata w Ścierniach na DK44, zrobiło się tu bezpieczniej. Ale mogą one zostać zdemontowane. wszystko zależy od przepisów, GDDKiA, starostwa i wykonawcy. Dużo tego

Jest bezpieczniej i światła na skrzyżowaniu DK 44 i DW 931 w Ścierniach powinny pozostać - zgodnie twierdzą kierowcy, mieszkańcy Ścierni oraz władze powiatu. Niestety już wkrótce sygnalizacja może zostać zdemontowana. Światła bowiem zostały zainstalowane na krzyżówce na czas przebudowy wiaduktu na DW 928 w Kobiórze (objazd został wyznaczony przez Bieruń i Jankowice).

Światła w Ścierniach do rozbiórki?

Tyle, że ta dobiega końca, jak powiedział nam inżynier budowy, światła zostaną wkrótce zdemontowane. Bo zdaniem wykonawcy, wcale nie były potrzebne. - Kiedy zaczynała się budowa wiaduktu remont na DK1 był jeszcze nieskończony. Dlatego w Bieruniu spodziewano się wzmożonego ruchu- informuje inżynier.

Światła na własny koszt postawił wykonawca przebudowy wiaduktu w Kobiórze, dlatego to do niego należy decyzja o likwidacji świateł. Jak zapewnił nas starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz cały czas trwają rozmowy, aby instalacja jednak została na swoim miejscu. - wszyscy doskonale wiemy, że te światła się tutaj sprawdziły - przyznaje.

Starostwo Jest w stanie zapłacić wykonawcy za przejęcie sygnalizacji, ale jeszcze pozostaje zgoda GDDKiA. - To jest ich droga, więc ja tutaj mogę być tylko głosem doradczym, aby światła pozostawić. Jeśli będzie zgoda GDDKiA, wtedy będziemy negocjować z wykonawcą cenę - dodaje.

Ale czas ucieka, bo termin ukończenia wiaduktu w Kobiórze to 30 listopada, jeśli do tego czasu porozumienia nie będzie, światła zostaną zdemontowane.

Czy Waszym zdaniem światła zdają egzamin?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policyjny dron obserwował zachowania kierowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto