Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PZS w Lędzinach: Kolejny sukces

PZS Lędziny
7 listopada 2014 r. w Powiatowym Zespole szkół w Lędzinach odbyła się kolejna edycja zawodów I stopnia Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra".

Jak co roku, zadaniem zdających było rozwiązanie 16 zadań i zaznaczenie właściwej odpowiedzi na dołączonej karcie odpowiedzi. Uczniowie mogli posługiwać się kalkulatorem, lecz korzystanie z urządzeń łączności (komórek czy tabletów), podobnie, jak na maturze i egzaminach zawodowych, było zabronione.

Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów klas elektrycznych technikum:

- z klasy 2C: Jerzy Frank, Bartłomiej Kowalski, Piotr Kściuczyk, Dawid Liszka, Ireneusz Łyszcz, Marek Magosz, Arkadiusz Matuszek, Kamil Paluszek, Michał Stachoń, Rafał Strauch i Kacper Tereda.
- z klasy 3Ce: Damian Dworok, Radosław Frank, Roman Janoszek, Radosław Noras, Mateusz Olej, Radosław Oleś, Janusz Stojanik, Wojciech Uszok, Michał Uzdrzychowski,
- z klasy 4Ce: Robert Pistelok i Szymon Stanisławski.

W ciągu regulaminowych 120 minut każdy z nich musiał zmierzyć się z wiedzą wykraczającą poza podstawę programową, posługując się przy tym ponadprzeciętną wiedzą w stosowaniu praw z dziedziny elektrotechniki. Z tego powodu uczestnikom należy się wielkie uznanie za uczestnictwo w tych niełatwych przecież zawodach.

Uczniowie, którzy zdobędą wystarczającą liczbę punktów przystąpią do zawodów II stopnia. Organizatorami Olimpiady są uczelnie techniczne oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Przewodniczącym komisji konkursowej był wicedyrektor Krzysztof Biolik, a konkurs zorganizował Tadeusz Rozmus

(poprawione) „Euroelektra” to prestiżowe przedsięwzięcie zorganizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym po raz kolejny udział wzięli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach.
7 listopada 2014 r. odbyła się kolejna edycja I stopnia Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra". Jak co roku, zadaniem zdających było rozwiązanie 16 zadań testowych i zaznaczenie właściwej odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Uczniowie mogli posługiwać się tylko kalkulatorem. Korzystanie z urządzeń łączności (komórek czy tabletów), podobnie jak na maturze i egzaminach zawodowych, było zabronione.

Przewodniczącym komisji konkursowej był wicedyrektor Pan Krzysztof Biolik, a organizatorem na szczeblu szkolnym - Pan Tadeusz Rozmus – nauczyciel przedmiotów elektrycznych.

Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów klas elektrycznych technikum:

- z klasy drugiej: Jerzy Frank, Bartłomiej Kowalski, Piotr Kściuczyk, Dawid Liszka, Ireneusz Łyszcz, Marek Magosz, Arkadiusz Matuszek, Kamil Paluszek, Michał Stachoń, Rafał Strauch i Kacper Tereda.
- z klasy trzeciej: Damian Dworok, Radosław Frank, Roman Janoszek, Radosław Noras, Mateusz Olej, Radosław Oleś, Janusz Stojanik, Wojciech Uszok, Michał Uzdrzychowski,
- z klasy czwartej: Robert Pistelok i Szymon Stanisławski.

W ciągu regulaminowych 120 minut każdy z nich musiał zmierzyć się z wiedzą wykraczającą poza podstawę programową. Uczniowie wykazali się ponadprzeciętną wiedzą w stosowaniu praw z dziedziny elektrotechniki. Z tego powodu należy się im wielkie uznanie.

Uczestnicy, którzy zdobędą wystarczającą liczbę punktów, przystąpią do II stopnia olimpiady.
Życzymy im jak największej liczby punktów i powodzenia w dalszych etapach olimpiady.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto