Polowanie z zaskoczenia. Urząd Miasta Tychy wiedział, ale nie powiedział

Jolanta Pierończyk
Udostępnij:
Polowanie w dniu 17 grudnia w lasach tyskich były zaskoczeniem dla mieszkańców. Na domiar złego informacja o polowaniu ukazała się już w trakcie polowania. Nasza Czytelniczka była oburzona. Wyjaśniliśmy sprawę.

„O godz. 12 zaczęły się krzyki i parę minut później padły pierwsze strzały. Jedna z ambon znajduje się na przecince pomiędzy drogą, którą biegnie szlak rowerowy i turystyczny a starym stawem, ok. 10 m od tej drogi. Widziałam myśliwego na tej ambonie z bronią wycelowaną w stronę tej drogi (po drugiej stronie naganiana była zwierzyna) i wracającego nią w stronę Tychów biegacza, chyba nieświadomego, że jest na linii strzału” - to fragment e-maila, jaki na adres redakcji Dziennika Zachodniego wysłała nasza Czytelniczka, poruszona niespodziewanym polowaniem w okolicy - jak pisze - „ bardzo popularnego szlaku w lesie niebieskiego (...) wzdłuż ulicy Żorskiej w Tychach na osiedlu Sosnowym poprzez las i tory kolejowe w stronę Wyr”.
Była poruszona porą („w [południe, czyli w czasie wzmożonego ruchu ludzi”!), ale nade wszystko tym, że tablicę informującą o polowaniu umieszczono „o godz. 12, gdy myśliwi zajęli już miejsca na ambonach”. Na domiar złego, na tablicy napisano, że polowanie zaczyna się od ósmej (!).
Kobieta zawiadomiła policję.

- Patrol nie stwierdził żadnych uchybień - oświadczyła Barbara Kołodziejczyk, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

W Nadleśnictwie Kobiór usłyszeliśmy, że polowanie organizowało Koło Łowieckie Leśnik Kobiór zgodnie ze swoim harmonogramem polowań.
- Zgodnie z prawem łowieckim koła łowieckie mają obowiązek przesłać kalendarz swoich polowań do wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy powinni powiadomić swoich mieszkańców o terminach polowań, bo naprawdę nie ma możliwości postawienia tabliczki z informacją przy każdej leśnej ścieżce - powiedziała nam Anna Parkowska z Nadleśnictwa Kobiór.

Okazuje się, że rzeczywiście Wydział Ochrony Środowiska dostaje takie kalendarze, przyjmuje do wiadomości, ale ich nie upublicznia. Ponieważ przesyłając je, koło nie prosi o powiadomienie mieszkańców. Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy, zapewniła, że to się zmieni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd wprowadza dodatkową pomoc dla emerytów

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tra
Podobnie jest w Gostyni. W ubiegłym tygodniu było polowanie i nie było żadnej informacji. Może się ktoś tym zajmie, a może trzeba powiadomić prokuraturę
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie