Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wielkie Andrzejkowe Granie w Lędzinach

Bogusław Żogała
Już po raz siódmy, 28 listopada Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach, w sali widowiskowo - kinowej "Piast", zorganizował koncert "Wielkie Granie".

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Karol Liszka ze swoimi kolegami z Bierunia i Tychów - Czułowa, Patrykiem Walą, Michałem Gorywodą i Krzysztofem Sajdokiem. Raptem dwa dni wcześniej przyjęli oni nazwę TORBA i póki co, szlifują swój muzyczny warsztat wykonując utwory innych zespołów.

Po doborze utworów, wyraźnie słychać jacy artyści stanowią dla nich inspirację. Zdecydowany prym biorą nagrania Piotra Roguckiego, zarówno te z jego solowej działalności jak i wykonywane z zespołem COMA, oraz utwory zespołu MYSLOVITZ.

TORBA sięgnęła także po klasyki w rodzaju "Moby Dick" zespołu LED ZEPPELIN, gdzie efektownym solo
na perkusji popisywał się Michał Gorywoda. Na bis zespół jeszcze raz zagrał "Pancerz" polskiego KABANOSA.

Jako drugi wystąpił zespół KRZYK z Będzina. Od pierwszych taktów można było podziwiać ich wieloletnie obcowanie z hard rockiem na scenie. Ich rasowe granie autorskich, polskojęzycznych utworów, przywodziło skojarzenia z najlepszymi wykonawcami tego gatunku w kraju. Zagrane przez nich kompozycje takie jak np. "Rządni władzy", "Metalu moc" czy "Mechaniczna pomarańcza", nie pozwalały na bierne obserwowanie występu.

Po nich swoją muzyczną ofertę przedstawił lokalny zespół IN SPE, który z KRZYKIEM dzielił scenę 4 października
w Będzinie. Coraz intensywniej udzielający się scenicznie zespół, zaprezentował swoje utwory z polskimi tekstami, które z nowym gitarzystą w wyostrzonych aranżacjach robią jeszcze lepsze wrażenie. Ich nowe utwory "Chwila" i "Krzyk moich myśli", powoli zdają się zastępować osławioną "Laleczkę z saskiej porcelany", tym razem zadedykowanej lędzińskiemu MOK - owi, zaś z okazji rocznicy ślubu wokalisty Michała Musioła, zespół zadedykował jego żonie "Wybrańca"

FRONTSIDE.
Po ich koncertach we wspomnianym Będzinie (4.10), Jaworznie (15.10), Wodzisławiu (22.11), przyszła kolej na Katowice. Członkowie zespołu zapraszają wszystkich chętnych na ich występ 7 grudnia, godz. 19.00 w klubie "Carpe Diem".
Jak potężne jest brzmienie zespołu, tak ich muzyczna pasja i wola tworzenia potężnie góruje nad wolą uczestniczenia mieszkańców Lędzin w jakichkolwiek darmowych i ogólnodostępnych wydarzeniach kulturalnych na terenie miasta.

Z kolei lędziński Powiatowy Zespół Szkół jawi się swego rodzaju kuźnią muzycznych talentów. Karol Liszka, będący aktualnym uczniem szkoły, wyraźnie podąża szlakiem przetartym przez absolwentów tejże szkoły, Michała Musioła (IN SPE) i nieźle sobie poczynający w międzynarodowej ocenie braci Adriana i Roberta Bigosów (AXE CRAZY).

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto