Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy rowerowe do 7 km od Tychów. Podpowiedzi jednodniowych wypraw. Gdzie w weekend 11 - 12 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za pomysłem na trasę rowerową w okolicy Tychów? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Wybraliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Są zróżnicowane pod względem trudności czy dystansu, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 7 km od Tychów. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe w okolicy Tychów warto sprawdzić w weekend.

Spis treści

Wycieczki rowerowe z Tychów

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 7 km od Tychów, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz na wyprawę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 11 maja w Tychach ma być 17°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 37%. W niedzielę 12 maja w Tychach ma być 19°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Grudniowa wietrzna trasa

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 30,21 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 5 min.
  • Przewyższenia: 143 m
  • Suma podjazdów: 1 247 m
  • Suma zjazdów: 1 258 m

Trasę dla rowerzystów z Tychów poleca Pana79

Dziś postanowiłem przejechać krótką ale mam nadzieje że ciekawą trasę.Początek to Gniotek, później kieruje się w stronę mikołowskiego rynku,parku Planty dalej Łaziska Górne gdzie znajduje się kilka schronów bojowych z 1939 roku Obszaru Warownego Śląsk i stara zabytkowa wieża ciśnień.Następnie Wyry i schron bojowy
(jeden z większych w tym regionie),Gostyń i schron bojowy nazwany przez miejscowych Sowiniec, dalej pomnik upamiętniający żołnierzy września 1939 roku i wjeżdżam w lasy Kobiórskie, wyskakuje w Wilkowyjach(nie tych serialowych), następnie las Gniotek i jestem w domu. Polecam wszystkim interesującym się fortyfikacjami , przyrodą i życzę miłego kręcenia korbą ;) Jak się okazało to ostatnia trasa w tym roku, według Traseo najechane skromne w 2015 roku 2786,4 km, a kilku tras niestety nie zapisało, w poprzednich latach bywało lepiej, może 2016 rok będzie lepszy :)
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Trasa między deszczami

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 39,98 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 25 min.
  • Przewyższenia: 108 m
  • Suma podjazdów: 1 129 m
  • Suma zjazdów: 1 126 m

Rowerzystom z Tychów trasę poleca Pana79

Pogoda w kratkę ,ale i tak postanowiłem wybrać się w małą traskę po okolicy i nie żałuje.Spotkałem dwie ciekawe rodzinki jedną kaczą na mojej dzielnicy Gniotek, drugą łabędzią nad jeziorem Wicie w Wyrach.Odnalazłem bunkier w Mokrych robiący spore wrażenie,była jeszcze krowia farma i ogólnie ciekawe widoki.Można powiedzieć że jechałem między jednym a drugim deszczykiem, ale i tak było super i las i błotko troszkę asfaltu, polecam na lajcikową traskę ;-)
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Sylwestrowo po okolicy

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 38,89 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 45 min.
  • Przewyższenia: 200 m
  • Suma podjazdów: 1 854 m
  • Suma zjazdów: 1 858 m

Pana79 poleca trasę rowerzystom z Tychów

Sobotni sylwestrowy poranek obudził mnie pięknym słoneczkiem, a że był także mały minus na termometrze, nie miałem się co bać o pluchę, postanowiłem wskoczyć na mojego rumaka i sprawdzić co w przyrodzie słychać w ostatnim dniu 2016 roku. Początek trasy to Gniotek (dzielnica Mikołowa), z którego udaję się przez las Gniotkowski w kierunku dzielnicy Tychów Wilkowyje, następnie skręcam w piękne Lasy Kobiórskie, kieruję się w stronę miejscowości Kobiór, przekraczając przez uroczy mostek rzeczkę Gostynkę. W Kobiórze skręcam w kierunku Rezerwatu Babczyna Dolina, oczywiście po drodze robiąc kilka fotek otaczającej przyrody. Następnie improwizuję, udając się na wyczucie w kierunku miejscowości Zgoń, odbijam w kierunku Łazisk Górnych, zaliczając niezły podjazd pod Górę św. Jana, gdzie rozpościera się super widok na panoramę Mikołowa, zjeżdżam - można powiedzieć - z górki na pazurki w kierunku Wyr, zaliczając po drodze jeszcze jedno okoliczne wzniesienie Skały, wracam, zataczając fajną pętelkę do domku.Trasę zaliczam do udanych. Polecam każdemu nawet w o tej porze roku -mrozik ułatwiał przejazd przez niektóre miejsca ;)
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Wycieczka na Smutną Górę

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 50,41 km
  • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 5 min.
  • Przewyższenia: 278 m
  • Suma podjazdów: 1 952 m
  • Suma zjazdów: 1 950 m

Pawelboy poleca trasę rowerzystom z Tychów

W niedzielę 07.05.2017 r. na wycieczkę „RUCH TO ZDROWIE i nie tylko !!!” chętnych przybyło ponad limit tj 22 osoby. Wyruszyliśmy więc w kierunku SMUTNEJ GÓRY w Chełmie Śląskim (należy nadmienić, że do roku 1831 r była nazywana ŁYSĄ GÓRĄ.) Po zakończeniu POWSTANIA LISTOPADOWEGO na Śląsk dotarła zaraza cholery azjatyckiej dziesiątkując ludność. Ówczesne władze pruskie zabroniły chowania zmarłych na przy kościelnym cmentarzu obawiając się zatrucia wody w studniach. Postanowiono wywozić zmarłych nieszczęśników nie tylko z Chełmu Śląskiego ale również z Imielina i Bierunia na piaszczyste wzgórze czyli na ŁYSĄ GÓRĘ. W obecnym czasie cmentarzyk jest uporządkowany a krzyż odnowiony. Zbudowano 2 wiaty gdzie można odpocząć i zjeść posiłek a także schronić się przed opadami i burzą. Udając się w dalszą podróż przez Kopciowice i Bieruń Nowy odwiedziliśmy MINI ARBORETUM składającego się z siedmiu ogrodów tematycznych np. odmiany drzew iglastych i liściastych, następnie roślinki wrzosowate i różaneczniki spotkamy tu również ogród różany, ogród traw oraz ogród barw i zapachów. Do domów wróciliśmy z nowymi wrażeniami, zadowoleni i uśmiechnięci.
Klub Gronie zaprasza jak zwykle wszystkich chętnych na następne wycieczki.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Poniedziałkowy rozruch na ból głowy

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 60,06 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 58 min.
  • Przewyższenia: 126 m
  • Suma podjazdów: 966 m
  • Suma zjazdów: 975 m

Pana79 poleca trasę rowerzystom z Tychów

Dziś przy poniedziałku w pracy strasznie ociężały się czułem i postanowiłem że choćby skały srały popołudniu wskoczę na rumaka i pokręcę się po okolicy, założenie było takie że około 30 km. W domu jeszcze zaczęła mnie głowa boleć i powiem szczerze ciężko miałem się zebrać, pierwsze 18 km myślałem że umrę :) Ale nagle przestała mnie głowa boleć i nogi dostały poweru cud jakiś czy co :) Tak dobrze zaczęło mi się korbować że nakręciłem 60 km :) Początek to Gniotek z którego kieruję się w stronę Wzgórza Kamionka - Reta Śmiłowiecka tu odbijam w kierunku Góry św. Jana gdzie nastąpił cud z bólem głowy i kieruję się w kierunku Wyr - Gostynia gdzie zaliczam ciemnego Kozela następnie korbuję przez Kobiór i odbijam do Jeziora Paprocieńskiego mały przystanek w Promnicach i dalej Paprocany - Żwaków - Glinka - Mąkołowiec i ląduję w domu :)Mimo początkowego bólu głowy strasznej duchoty przejażdżka z serii udanych polecam po drodze kilka ciekawych miejsc !
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Przegląd i naprawa roweru

Utrzymywanie roweru w odpowiednim stanie technicznym to klucz do sukcesu. Co najmniej raz w roku rób przegląd swojego jednośladu. Idealnie jest robić to dwukrotnie - przed oraz po sezonie. W Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat, jak robić to poprawnie. Możesz również oddać swój sprzęt to serwisu rowerowego.

Sprawność roweru przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli regularnie będziesz go serwisować na pewno dłużej Ci posłuży.

Przydatne akcesoria na rower

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto