Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stadion w Tychach: Ma być gotowy w czerwcu 2015 r.

Jol, KS
Widoczna jest już praktycznie cała bryła tyskiego stadionu. Na wszystkich trybunach ukończono montaż betonowych bloków, na których będą montowane krzesełka dla widzów. Powstają stopnie audytoryjne. Nieskończony jest jeszcze tylko narożnik przy ulicach Edukacji i Baziowej. Stadion w Tychach ma być gotowy w czerwcu 2015 r.

Stadion w Tychach ma być gotowy w czerwcu 2015 r.

To tam znajdzie się restauracja z salą bankietową oraz ogromna sala konferencyjna.
Widać już, jak wyglądać będzie dach stadionu. Pierwsze arkusze blachy fałdowej zamontowane zostały na początku sierpnia. Blacha ta przykrywana jest ozdobną płaską blachą tytanowo-cynkową. Dach przykrył praktycznie całą trybunę zachodnią.

Montaż pierwszych dźwigarów zaczął się w czerwcu, czyli na rok przed zakończeniem całej budowy. Ponieważ dźwigary mają 32 lub nawet ponad 34 metry długości na etapie produkcji podzielono je na dwa krótsze elementy. Na terenie budowy są one scalane i podnoszone dźwigiem na miejsce przeznaczenia.

Dźwigary są ustawiane na wysokości 14,75 m od poziomu murawy. Najwyższy punkt - szczyt belki znajdzie się na wysokości 24 m nad poziomem murawy. Do tej pory zamontowano już ponad połowę z planowanych 92 dźwigarów, które obejmują całą trybunę zachodnią (główną) oraz północną (od strony domków jednorodzinnych). Dźwigary produkowane są w wytwórni konstrukcji stalowych w Rudzie Śląskiej.

Wykonuje się również konstrukcję kosza zbierającego wodę opadową z ponad hektara powierzchni dachu. Woda ta będzie gromadzona w zbiornikach pod stadionem i wykorzystywana do podlewania murawy.
W budynku głównym stadionu, na parterze, pojawiły się już pierwsze zewnętrzne oszklenia. Wewnątrz powstają punkty gastronomiczne, toalety, loże VIP-owskie, stanowiska dla komentatorów, stawia się ścianki pomieszczenia dowodzenia i bezpieczeństwa (monitoring).

Pod trybuną południową (od ulicy Edukacji) i wschodnią (od strony pola golfowego, obecnie zaplecze budowy) znajdują się miejsca przeznaczone na działalność komercyjną.

Jak Wam się podoba stadion w Tychach?

od 12 lat
Wideo

92. Derby Rzeszowa: Stal pokonuje Resovię 2:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto