Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Spotkania karolińskie: Koncert na 100. urodziny Jana Pawła II ZDJĘCIA

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Spotkania karolińskie: koncert "W hołdzie Ojcu Ojczyzny"
Spotkania karolińskie: koncert "W hołdzie Ojcu Ojczyzny" Jolanta Pierończyk
Spotkania karolińskie: Koncert na 100. urodziny Jana Pawła II w wykonaniu Agnieszki Zimnej, Katarzyny Pudełko i Piotra Pudełki. Jedyny koncert z tej okazji w Tychach, oczywiście - ze względu na koronawirusa - bez udziału publiczności. Można go obejrzeć na TV Karolina.

Spotkania karolińskie to inicjatywa parafii bł. Karoliny w Tychach na czas pandemii koronawirusa, kiedy to zachęca się ludzi do pozostawania w domu, a do tego zamknięte są wszelkie instytucje kultury. Zaczęły się koncertem wielkanocnym w wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego na organach w kościele bł. Karoliny.

Pozostałe spotkania odbywały się już w auli Jana Pawła II w domu parafialnym. Tam też odbył się koncert z okazji 100. urodzin Jana Pawła II, z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa zdrowotnego.

- 100 lat temu przyszedł na świat Karol Wojtyła, wówczas - człowiek jeden z wielu, a teraz jest On jeden, a wielu pamięta Go, wierzy w Niego i wspomina - powiedział na wstępie Piotr Pudełko, który wystąpił m.in. jako konferansjer. - Jako pierwszy utwór zabrzmi "List do papieża". Można powiedzieć, że każdy z nas każdego dnia wysyła list do papieża, kiedy o Nim myśli, o Nim mówi i Go wspomina. Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy list, którym jest cały ten koncert będzie swoistym listem, pozdrowieniem, wielbieniem naszego Rodaka.

Piotr Pudełko jako konferansjer powiedział i to, że ten koncert to "test naszej wiary".
- Wiary w to, że jesteście państwo z nami. Wierzymy i dziękujemy, że nas słuchacie, oglądacie i razem z nami rozważacie Osobę Jana Pawła II - mówił, ponieważ przed nim były tylko puste krzesła.

Koncert zakończyła, oczywiście, "Barka", która - jak usłyszała publiczność koncertu - jets piosenką hiszpańską z 1974 r. (hiszpański tytuł to "Pescador de hombres", czyli "Rybak łowiący ludzi").

A na sam koniec Piotr Pudełko powiedział:
- Jedyne słowa, jakie powinny wybrzmieć na koniec tego koncertu to "Nie lękajcie się".

Ks. prałat Józef Szklorz przypomniał 10 czerwca 1987 r., kiedy to na tarnowskich błoniach papież Jan Paweł II ogłosił błogosławioną Karolinę Kózkównę.
- Dziś jesteśmy w auli Jana Pawła II, która należy do parafii pod wezwaniem bł. Karoliny, by uczestniczyć w koncercie poświęconym 100. rocznicy urodzin naszego papieża - powiedział proboszcz.

POSŁUCHAJ
Koncert na 100. urodziny Jana Pawła II

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto