Rusza plebiscyt SUPERSTRAŻAK. Weźcie udział

Magdalena Kutynia
Udostępnij:
Na naszym portalu: www.bierun.naszemiasto,pl wskazywać możecie swoich kandydatów. Weźcie udział w zabawie i nagrodźcie swoich ulubionych strażaków.

Rozpoczynamy plebiscyt Superstrażak województwa śląskiego. W pierwszym etapie (powiatowym) chcemy docenić najlepszych strażaków ochotników oraz najlepsze jednostki OSP. Zapraszamy do zgłaszania kandydatur. Głosowanie rozpocznie się 2 października i potrwa do 30 października. 6 listopada rozpoczyna się etap wojewódzki, w którym będziemy wybierać najlepszego ochotnika i najlepszą jednostkę w województwie oraz najlepszego strażaka-zawodowca i najlepszą jednostkę PSP.

Jak trwoga, to do strażaka. Jak wynika ze światowego badania zaufania do zawodów, przeprowadzonego w ubiegłym roku przez instytut GfK, najbardziej zaufaną grupą zawodową są właśnie strażacy. Mogli liczyć na najwięcej głosów w 15 z 25 krajów, w których przeprowadzono badanie. Jeśli chodzi o światowy ranking, to strażacy wyprzedzili pielęgniarki, lekarzy i nauczycieli. W Polsce również zajęli pierwsze miejsce wśród grup zawodowych.

Ufa im aż 94 proc. respondentów. Drugie w rankingu są pielęgniarki (93 proc.), a na podium znaleźli się także ratownicy medyczni (88 proc.).

Wiemy z jakim trudem i wyrzeczeniami wiąże się strażacka działalność, dlatego postanowiliśmy uhonorować tych, którzy na co dzień gaszą pożary, wyciągają z aut zakleszczone osoby czy też ratują zdrowie i dobytek osób dotkniętych klęskami żywiołowymi.

O pomoc prosimy Was, naszych Czytelników, którzy najlepiej wiedzą którzy strażacy wyróżniają się na Waszym terenie. Prosimy o wskazanie zarówno zawodowych strażaków (PSP), jak i strażaków-ochotników z OSP. Może to być nawet kilka osób z jednej jednostki.

Na początek na lokalnych portalach naszemiasto.pl ruszą plebiscyty powiatowe, w których będziecie mogli wskazać swojego faworyta z OSP, a jeśli nie będzie go na liście przygotowanej przez naszych dziennikarzy, to będziecie mogli go zgłosić.

Ten etap potrwa od 2 do 30 października i będzie można głosować na Superstrażaka OSP oraz Superjednostkę OSP. Do etapu wojewódzkiego przejdą strażacy i jednostki, którzy zajęli 2 pierwsze miejsca w swoich powiatach. Do etapu wojewódzkiego dodamy także kategorie Superstrażak PSP i Superjednostka PSP (w sumie będziecie mogli głosować w czterech kategoriach - dop. red.). Tak samo jak w powiatowym etapie, także w tym przypadku strażaków zgłoszą nasi dziennikarze, ale jeśli uznacie, że kogoś pominęli, to będziecie mogli dodać swojego faworyta. Ten etap zmagań potrwa od 6 do 30 listopada. Plebiscyt rozstrzygniemy 11 grudnia.

W przypadku etapu powiatowego nagrody dla triumfatorów (Superstrażak i Superjednostka) to publikacje (na temat zwycięskiego strażaka i jednostki) w piątkowych, powiatowych tygodnikach Dziennika Zachodniego.

Laureaci zmagań wojewódzkich mogą liczyć na dyplomy, statuetki oraz pamiątkowe koszulki. Superstrażak województwa śląskiego wygra z kolei romantyczną kolację dla dwojga i pobyt w Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej.

Patronat nad plebiscytem objęli: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Oddział Wojewódzki Związku OSP RP woj. śląskiego.

Aktualne informacje na temat plebiscytu znajdziecie w naszych serwisach internetowych - dziennikzachodni.pl/superstrazak oraz slask.naszemiasto.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd wprowadza dodatkową pomoc dla emerytów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie