MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Radni powiatu bieruńsko-lędzińskiego wyborców już nie potrzebują?

Karol Świerkot
Nowi radni są bardziej skłonni do kontaktu ze swoimi wyborcami. Numery telefonów są na stronach poszczególnych urzędów. Wyjątkiem pozostaje powiat, tutaj bez problemu skontaktujemy się tylko z siedmioma radnymi

Przez ostatnie cztery lata, kontakt z niektórymi radnymi był niemal niemożliwy. Zwłaszcza z radnymi powiatu, którzy nie tylko sporadycznie dyżurowali, ale też nie byli skorzy do podzielenia się swoim numerem telefonu z wyborcami. W tej kadencji rewolucji nie będzie.

Bo swoje numery kontaktowe zostawiło do wglądu mieszkańców tylko 7 radnych. - Są to starosta i wicestarosta, Marek Spyra, Janusz Freitag, Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, Zofia Łabuś i ja - wymienia Anna Kubica, przewodnicząca rady powiatu.

Pozostali radni będą mieli tylko mejlowe skrzynki kontaktowe. - Na najbliższej sesji będę jeszcze apelować do radnych, aby udostępnili do siebie numery telefonów - dodaje przewodnicząca Anna Kubica.

Inaczej sytuacja wygląda w radach miast i gmin. Tutaj radni są bardziej otwarci. Za wzór może służyć Rada Miasta Imielin. Na stronie ratusza znajdziemy bowiem numery telefonów do wszystkich radnych, opatrzone zdjęciem i opisane okręgiem wyborczym, z którego dany radny kandydował. Na stronie na bieżąco pojawiają się też informacje o dyżurach poszczególnych radnych.

W ubiegłej kadencji bardzo dobrze wyglądała komunikacja rady bieruńskiej z wyborcami. Wszystkie potrzebne informacje kontaktowe widniały na stronie.

Obecnie na stronie Urzędu Miejskiego w Bieruniu jest tylko lista nazwisk nowych radnych, ale jak zapewnia Adam Rozmus, przewodniczący rady, to się wkrótce zmieni.

- Zobligowałem wszystkich radnych do udostępnienia swojego numeru telefonu oraz zdjęcia na stronie internetowej urzędu - zaznacza Adam Rozmus. - Pełnienie funkcji radnego wymaga udostępnienia swoich danych - dodaje. Wkrótce zostaną też ustalone dyżurny poszczególnych radnych.

- Chcę, aby każdy radny pełnił dyżur jak najbliżej swojego okręgu przynajmniej raz w miesiącu. Dodatkowo w urzędzie dyżury będzie pełnił przewodniczący i wiceprzewodniczący rady - dodaje Rozmus.
W Lędzinach, aby skontaktować się z radnym większych kłopotów nie ma, ale wyborcy nadal muszą zadać sobie trud, aby najpierw zadzwonić do biura rady, gdzie zostanie podany numer do konkretnej osoby.

Na wysokości zadania stanęła też rada Gminy Chełm Śląski. Na stronie urzędu znajdziemy telefony kontaktowe do wszystkich radnych. Podobnie w Bojszowach. Tutaj obok telefonu, do części radnych pojawiły się także adresy mejlowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Radomsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto