PZS Bieruń: Pożegnanie maturzystów 2014 [ZDJĘCIA]

PZS Bieruń
25 kwietnia 2014r. w naszej szkole miała miejsce wzruszająca uroczystość pożegnania absolwentów kończących technikum.

W tym roku szkolnym mury naszej szkoły opuszcza 115 absolwentów w zawodach : technik ekonomista, technik informatyk, technik elektronik oraz technik górnictwa podziemnego.

Podczas uroczystości obecni byli goście: Bernard Bednorz – Starosta Bieruńsko-Lędziński, Henryk Barcik -Wicestarosta Bieruńsko-Lędziński, Krystian Grzesica- Sekretarz Powiatu, Leszek Kryczek- Wiceburmistrz Miasta Bierunia, Krystyna Czajowska- Dyrektor Ośrodka Edukacji, Wiesław Bąk- Zastępca Dyrektora ds. Pracy KWK „Piast” , rodzice absolwentów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem.

Teresa Horst, dyrektor szkoły: Kochani moi, za parę chwil już po raz ostatni spotkacie się
w sali lekcyjnej ze swoim wychowawcą, odbierzecie swoje ostatnie świadectwo szkolne. Jest wśród nas grono osób, które po czterech latach nauki zasługują na szczególne, najwyższe słowa uznania. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymują:

  • Kinga Świerzy, technik ekonomista – średnia 5,3
  • Mateusz Kędzior, technik górnictwa podziemnego – średnia 5,29
  • Rafał Wnętrzak, technik górnictwa podziemnego – średnia 5,17
  • Magdalena Czardybon, technik ekonomista – średnia 5,0
  • Michał Pluta, technik górnictwa podziemnego – średnia 4.96
  • Klaudia Cichy, technik ekonomista – średnia 4.91
  • Sylwia Uszok, technik ekonomista – średnia 4,83

Każdy z wychowawców przygotował na tę uroczystość kilka słów o swojej klasie.

Pani Anna Starzycka, wychowawczyni klasy IV TKE:
-Tak naprawdę to dwie klasy o różnych zawodach, które tworzyły jeden zespół. Zespół tak różny, jak dwa przeciwległe bieguny. Klasa pełna łobuziaków, których miny sprawiają, że człowiek mimowolnie uśmiecha się pod nosem, dziewczyny ambitnie dążą do celu, zawsze można było na nie liczyć. Kochani życzę Wam sukcesów na egzaminach, wymarzonego indeksu dla tych, którzy chcą się dalej uczyć i dobrej pracy dla tych, którzy myślą o życiu na własny rachunek.

Pani Lucyna Zagórska, wychowawczyni klasy IV TGI:
- Ze szkoły wynosicie nie tylko wiedzę merytoryczną, ale też wspaniałe chwile i wspomnienia, do których górnicy z pewnością zaliczyć mogą uroczystą akademię przyjęcia w poczet braci górniczej i swój pierwszy dzień na kopalni, a informatycy zmagania Daniela w ogólnopolskim konkursie informatycznym, w którym został uhonorowany Laurem Mistrza Sieci oraz prace Pawła, Sebastiana i Bartka w tworzeniu wirtualnego serwisu Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu Żegnając się, chciałabym Wam podziękować; za wspólnie spędzony czas, za okazane mi ciepło i życzliwość.
Pan Czesław Matyjasik, wychowawca IV TGA:
- Byliście klasą wyjątkową, o czym przypominali mi nauczyciele prawie codziennie – cokolwiek miałoby to oznaczać. Dziękuję Wam za to, że zadbaliście o moje zdrowie zapewniając mi odpowiedni poziom adrenaliny…do dzisiaj zachowałem wspaniałą kondycję. Przez 4 lata próbowałem Was zmieniać – nie udało mi się to. Musiałem zmienić się sam. Osiągnęliście sukces – każdy na swoją miarę. Jedni zostając laureatami olimpiad, inni wygrywając zawody sportowe, pozostali poświęcając swój czas innym.

Pan Andrzej Starzycki, wychowawca klasy IV TGB:
- Spośród wielu zalet, nie sposób nie zwrócić uwagi, na ogromne poczucie humoru, a także wyjątkowe zgranie wszystkich członków klasy. Owo zgranie pozwoliło godnie reprezentować naszą szkołę w rozmaitych drużynowych zawodach sportowych, pozwalając na osiąganie znaczących sukcesów nawet na szczeblu wojewódzkim, wspólnie wygrywanie licytacji na rzecz WOŚP, cechuje Was również wielkie serce.

Tradycją uroczystości pożegnania absolwentów technikum stało się wręczanie najlepszym nagród Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego, w tym roku nagrody te otrzymali Kinga Świerzy, Mateusz Kędzior oraz Rafał Wnętrzak. Mateuszowi Kędziorowy jako najlepszemu „górnikowi” nagrodę i list gratulacyjny w imieniu Dyrektora KWK „Piast” przekazał Wiesław Bąk, Zastępca Dyrektora ds. Pracy KWK „Piast”.

Pani dyrektor wręczyła również nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wszystkim absolwentom, którzy reprezentowali szkołę w konkursach, zawodach sportowych, byli aktywnymi wolontariuszami, pracowali
na rzecz Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie z klas trzecich przygotowali dla swoich starszych koleżanek kolegów prezentację multimedialną, wspomnienie chwil z czteroletniego pobytu w szkole- od rajdu integracyjnego w 2010 r. do studniówki, wręczyli im również symboliczne drobiazgi, które będą przypominać szkołę.

Uroczystość zorganizowali uczniowie klas trzecich technikum pod kierunkiem swoich wychowawców.

Oprawa muzyczna: Bettina Krzykawska, Daniel Tecław, Dawid Czekan, Szymek Lisok.
Zdjęcia: Katarzyna Mikos, Adam Urbańczyk

„…nie przyspieszaj kroku
lecz nie pozostawaj też w tyle.
podążaj spokojnie do celu
gdziekolwiek on się znajduje,
jesteś jednym z wędrowców wielu,
który swej drogi poszukuje,
bo one są najcenniejsze w życiu
te Twoje własne doświadczenia
tylko one naprawdę się liczą,
a reszta... nie ma znaczenia”

Menedżer sportowy - zbawienie czy zło konieczne?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie