Propozycje na długi weekend w Tychach. Rekomendacje DZ

JOL
Magda Anioł
Magda Anioł Jolanta Pierończyk
Udostępnij:
Propozycje na długi weekend w Tychach. Rekomendacje DZ: koncerty, spektakle, seminarium

Czwartek, 10 listopada

O godz. 19 w Klubie Wilkowyje przy Szkolnej 94 rozpocznie się 100. Czwartek z Teatrem dla Dorosłych. W programie komedia wg Szekspira „Bez-senność” na podstawie „Snu nocy letniej” w wykonaniu Teatru Strefa Otwarta.
Dwoje aktorów, Anna Rakowska i Piotr Misztela, wciela się w 11 postaci, by ukazać moc teatralnej metamorfozy. Widzowie mają szanse polemiki z aktorami. Mogą wpływać na kształt i rozwój akcji. Interakcje z widownią zainspirowane teatrem Szekspirowskim są nieodłączną częścią działalności Teatru Strefa Otwarta.
Cena biletu - 15 zł, ulgowy - 10 zł. Rezerwacja: 32-227-26-22

Piątek, 11 listopada

O godz. 19 w kościele bł. Karoliny w Tychach rozpocznie się koncert ewangelizacyjny w wykonaniu zespołu Magda Anioł i Przyjaciele. Wstęp bezpłatny.

Sobota, 12 listopada

O godz. 19 w mediatece przy alei Piłsudskiego 16 w Tychach rozpocznie się niezwykły koncert formacji Małe Instrumenty specjalizującej się w tworzeniu muzyki z bębenków, piszczałek, cymbałków, trąbek i innych tego rodzaju miniaturek. Tym razem Małe Instrumenty zagrają na kilkunastu zabawkowych pianinkach... kompozycje Fryderyka Chopina. Cena biletu - 20 zł. Bilety - na www.ticketpro.pl oraz w mediatece na godzinę przed koncertem, jeśli będą wolne miejsca.

12 listopada w Hotelu Tychy odbędzie się seminarium poświęcone tematyce onkologicznej. Gośćmi będą prof. Cezary Szczylik, onkolog, hematolog oraz Justyna Pronobis-Szczylik, psychoonkolog oraz Jadwiga Koźmińska-Kiniorska, psychoonkolog. Rozmowa toczyć się będzie wokół książki Szczylików pt. „Rak po polsku”.
Wszystko zacznie się warsztatem z Justyną Pronobis-Szczylik i psycholog Justyną Rutkowską pt. „Człowiek w poszukiwaniu sensu życia. Logoterapia Viktora Frankla – ten, który nie zgubił sensu w obozie zagłady” (godz. 9-11, cena 105 zł). Druga pozycja programu to warsztat terapeutyczny Jadwigą Koźmińską-Kiniorską i Justyną Ritkwoską: psychoonkologiczny program Simontona - dla pacjentów, rodzin z chorobą onkologiczną oraz osób zainteresowanych tą metodą pracy (godz. 11.30-14.30, cena 75 zł, dla pacjentów onkologicznych - 25 zł). Na koniec warsztat interaktywny pt. „Rak po polsku - rozmowy wokół książki i życia” (godz. 16-18, cena 55 zł).
Szczegóły i zapisy na stronie verso-rozwoj.pl

Niedziela, 13 listopada

O godz. 19 w Teatrze Małym wystąpi zespół Czerwono-Czarni. Cena biletu: 40 zł, bilety do nabycia w kasie
teatru lub na portalu biletyna.pl.

O godz. 18 w kościele bł. Karoliny będzie można po raz kolejny wysłuchać duetu Henryk Jan Botor i Józef Skrzek. Tym razem jednak dołączy do nich również córka Józefa Skrzeka, Elżbieta. Na program złożą się przede wszystkim improwizacje obu znakomitych muzyków  - indywidualne i wspólne. Elżbieta Skrzek wykona partie wokalne. Wstęp wolny.

Poniedziałek, 14 listopada

O godz. 18 w mediatece przy alei Piłsudskiego 16 w Tychach rozpocznie się spotkanie z lekarzem Urszulą Paździorek-Pawlik z cyklu „Do biblioteki po zdrowie”. Tematem będzie cukrzyca. Wstęp wolny.

Od 3 listopada. Piwne tradycje i nowe trendy

Od 3 listopada zwiedzanie tyskiego browaru wzbogacone jest o warsztaty sensoryczne „Piwne tradycje i nowe trendy”. Temat na listopad to jesienne smaki i zwyczaje piwowarskie, grudzień będzie poświęcony piwom i tradycjom zimowym. W czasie tych dwóch miesięcy w czwartki, piątki i soboty będzie można wziąć udział w limitowanym, sezonowym zwiedzaniu, w ramach niezmienionej ceny biletu.

Wśród smaków jesieni znajdzie się np. Książęce Pierwsze Zbiory, piwo sezonowe, które otrzymało właśnie srebrny medal na Polskim Kongresie Browarniczym. W listopadzie można się też dowiedzieć, skąd wzięło się piwo marcowe na Oktoberfest i jak dynia podbiła rynek za oceanem, by następnie pojawić się u nas.

Zima to czas piw ciemnych i mocnych oraz świątecznych akcentów, które tworzą przede wszystkim przyprawy i cytrusy. - W czasie jesiennych i zimowych warsztatów odkryjemy bogactwo sensoryczne różnych gatunków piw. W pełnym lagerze - Książęcym Pierwsze Zbiory - w czasie degustacji poczujemy ciepłe, zbożowe nuty pochodzące od słodu, zbalansowane ziołowo-cytrusowym charakterem polskich chmieli, dodawanych na gorąco. Następnie zanurzymy się w aromatach sezonowych owoców, nutach wędzonych, kawowych i feerii przypraw - opowiada Ewa Wawrzyczek, cervesario oraz członkini panelu sensorycznego w browarze.
Warsztaty „Piwne tradycje i nowe trendy” poprowadzą cervesario, piwni znawcy i degustatorzy, długoletni przewodnicy Muzeum Tyskich Browarów Książęcych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Dwaj Panowie Pingo - wystawa malarstwa Kołpanowicz&Cruz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie