Mecz MKS Dąbrowa Górnicza - Sokół Łańcut. Dąbrowianie przedłużyli nadzieje na play off - zobacz ZDJĘCIA

Tomasz Kuczyński
14042024 dabrowa gornicza koszykowka mks sokol muszynianka
arkadiusz gola   polska press
14042024 dabrowa gornicza koszykowka mks sokol muszynianka arkadiusz gola polska press Fot Arkadiusz Gola
14 kwietnia 2024 roku w meczu 28. kolejki Orlen Basket Ligi koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z ostatnim zespołem w tabeli Muszynianką Domelo Sokołem Łańcut 100:90. Zespół z Łańcuta po dwóch sezonach spadł do I ligi. Zobacz ZDJĘCIA z Hali Centrum.

Kliknij TUTAJ, by zobaczyć ZDJĘCIA

Przed tym meczem obie ekipy miały swoje cele - MKS Dąbrowa Górnicza chciał przedłużenia swych szans na awans do fazy play off. Natomiast Sokół chciał przedłużyć swoje nadzieje na pozostanie w ekstraklasie koszykarzy. Dąbrowianie mieli w pamięci grudniowy mecz w Łańcucie, w którym wygrali dopiero po dogrywce - 98:96.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW obu drużyn oraz z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut

Miejscowi kibice, którzy wybrali się do Hali Centrum w niedzielę na mecz o nietypowej porze (zaczynał się o godz. 13.30), liczyli na wygraną MKS-u z ostatnią drużyną w tabeli. Obecni byli też fani z Łańcuta, wspierający swój zespół na wyjeździe.

Dąbrowianie zaczęli od prowadzenia 6:0 i 11:5, ale przegrali pierwszą kwartę 20:22. Mało tego - na początku drugiej kwarty tracili do rywali siedem punktów (20:27), a później już dziewięć - 34:43. MKS zdołał jednak dogonić rywala tuż przed zejściem do szatni. Kosz Taylera Personsa dał remis do przerwy 44:44.

Trzecia kwarta zaczęła od powrotu gości na prowadzenie (44:47), ale dąbrowianie szybko odrobili tę stratę i mieli później 5 punktów „do przodu”. Goście nie pękali i po trzech częściach wynik brzmiał 70:66. Gdy za trzy punkty przymierzył Marc Garcia było już 75:66. MKS wypracował następnie 13 punktów przewagi (83:70 na 7 minut przed końcem). Gospodarze przełamali opór beniaminka i po trójce Lovella Cabbila był już 86:70, a po rzucie za 3 Dominika Wilczka - 98:79.

MKS wygrał 100:90 powodując, że Sokół na pewno zajmie ostatnie miejsce w tabeli i żegna się z Orlen Basket Ligą.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Nicolas Carvacho - 24 (5 zbiórek), Lovell Cabbil - 18 i Marc Garcia - 15. Ike Nwamu zdobył dla gości z Łańcuta 22 punkty, miał 5 zbiórek i 5 asyst.

MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 100:90 (20:22, 24:22, 26:22, 30:24)

MKS: Nicolas Carvacho 24, Lovell Cabbil 18, Marc Garcia 15, Dominik Wilczek 13, Tayler Persons 12, Xeyrius Williams 9, Dawid Słupiński 6, Marcin Piechowicz 3, Santiago Konaszuk 0, Maciej Kucharek 0, Jakub Wojciechowski 0.

Sokół: Ikechukwu Nwamu 22, Tyler Cheese 18, Artur Łabinowicz 18, Adam Kemp 10, Terrell Gomez 9, Marcin Nowakowski 6, Milivoje Mijovic 4, Filip Struski 3, Paweł Dobrzański 0, Michał Kroczak 0.

Mecz MKS Dąbrowa Górnicza - Sokół Łańcut. Dąbrowianie przedł...