MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

LO w Bieruniu: Sukces robotyków

Karol Świerkot
6 grudnia 3 drużyny reprezentujące Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu wzięły udział w turnieju Bionikalia w Warszawie. I znowu osiągnęli sukces.

Organizatorem było Koło Naukowe Robotyki BIONIK działające pod patronatem Zespołu Programowania Robotów i Systemów Rozpoznających Instytutu Automatyki i Informatyki Stosowanej na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

O prestiżu turnieju świadczy fakt, że pojawiły się na nim najlepsze drużyny z Polski północnej i centralnej. Wśród 65 drużyn wymienić można reprezentacje Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN im. Marcelego Nenckiego, politechnik: Warszawskiej, Łódzkiej i Białostockiej, uniwersytetów: Warszawskiego, oraz Warmińsko - Mazurskiego.

W konkurencji, linefollower wystartowało 21 drużyn (w tym 9 reprezentacji uczelnianych). Ku zaskoczeniu wszystkich drużyny z naszego liceum zdominowały eliminacje zajmując w nich pierwsze miejsce (Mariusz Karkosza, Szymon Wojtala i Damian Osuch), drugie miejsce (Patrycja Brzeskot, Adam Szwedor i Inga Wadas) i szóste miejsce (Patryk Gretka i Tomasz Nowak).

Byliśmy jedyną placówką, której wszystkie roboty zakwalifikowały się do ścisłego ośmioosobowego finału. Trasa finałowa porażała trudnością (co ciekawe organizatorzy pozwolili by trasę finałową skonstruowali sami zawodnicy). Zaledwie 2 drużyny były w stanie ją przejechać - w tym pojazd skonstruowany przez uczniów klasy pierwszej: PATRYKA GRETKĘ i TOMASZA NOWAKA - którzy ostatecznie zajęli 2 miejsce za drużyną z Politechniki Warszawskiej. Pojazd Mariusza Karkoszki, Szymona Wojtali i Damiana Osucha zajął ostatecznie 5 a robot Patrycji Brzeskot, Adama Szwedora i Ingi Wadas 6 miejsce.

Biorąc pod uwagę tylko szkoły średnie zajęliśmy odpowiednio 1, 3 i 4 miejsce. Przy tej randze konkursu to olbrzymi sukces, szczególnie, że w skutek restrykcyjnego regulaminu nie mogliśmy użyć naszych najlepszych sensorów. Opiekunem grupy bieruńskich robotyków jest pan Robert Romantowski-Tomosz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jagiellonia mistrzem Polski. Feta i kibice w centrum miasta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto