18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Lędzińscy szachiści w Kozach [ZDJĘCIA]

Karol Świerkot
Lędzińscy szachiści w Kozach
Lędzińscy szachiści w Kozach B. Żogała
Jako kontynuację odnowionych kontaktów pomiędzy gminą Kozy a miastem Lędziny, można by potraktować wyjazd lędzińskich szachistów do Kóz. Lędzińscy szachiści w Kozach wypadli nieźle

Lędzińscy szachiści w Kozach

Podopieczni Józefa Kalety i Janusza Gondzika z koła szachowego działającego pod egidą lędzińskiego Miejskiego Ośrodka Kultury,18 maja br. wzięli udział w IV Turnieju Szachowym Gminy Kozy im.Władysława Honkisza.Z zaproszenia skorzystało 13 naszych zawodników.

Grupę lędzińskich zawodników przywitali organizatorzy turnieju,Miłosz Zelek,Anna Kózka - Filarska i Kaliński Jacek,oraz Przewodnicząca Rady Gminy Kozy Bożena Sadlik. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski.Pan Miłosz w swej mowie powitalnej wspomniał o historycznych powiązaniach Kozian z Anhaltem, oraz przedstawił postać społecznika Władysława Honkisza,który stał się patronem turnieju.Turniej rozegrano w tamtejszym Domu Kultury w czterech kategoriach:

I -grupa starsza,II - klasy V i gimnazja,III - klasy od I do IV,IV - przedszkolaki.Lędzinianie jedynie w najmłodszej grupie nie mieli swojego reprezentanta.

W turnieju startowało 46 osób,wśród których najstarszym seniorem okazał się 92 - letni Mieczysław Byrdziak.Turniej rozegrano systemem "szwajcarskim" po 7 dziesięciominutowych rund.

Najmłodszy lędziński zawodnik Rafał Wojtala, wśród juniorów młodszych zajął 3 miejsce za drugim Bartoszem Dziedzicem z Bielan i Szymonem Polakowskim z SP 2 w Kozach, który z 6 pkt. już po raz czwarty wygrał ten turniej.
Wśród juniorów starszych Grzegorz Niesyto z 5,5 pkt. zajął 2 miejsce, a Szymon Freitag z 5,5 pkt. miejsce 3.

Szachiści z Lędzin z kolei zdobyli czołowe miejsca w turnieju głównym,
a ich osiągnięcia wyglądały następująco:
1 miejsce - Dawid Gondzik (kandydat) 6,5 pkt.
2 miejsce - Tomasz Kołakowski (III kategoria szachowa) 5 pkt.
3 miejsce - Jan Skutela (II +) 5 pkt.
4 miejsce - Józef Kaleta (I) 5 pkt.
7 miejsce Rafał Liszka,9 miejsce Czesław Wojtala,10 miejsce Roman Mazur,11 miejsce Szymon Gondzik i 14 miejsce Dawid Wybraniec.
Cały turniej sędziował Kazimierz Polok z LKS "Strażak" z Zabrzega.

Nagrody, dyplomy i puchary dla zwycięzców wręczali :Przewodnicząca Rady Gminy Kozy Bożena Sadlik,wójt gminy Krzysztof Fiałkowski,organizatorzy oraz opiekun lędzińskiej grupy,Janusz Gondzik,który z kolei w podzięce za zaproszenie wręczył wójtowi lędzińskie i powiatowe publikacje.

Dzięki aprobacie tego wyjazdu przez dyrektor MOK-u,panią Joannę Figura,lędzinianie mogli jeszcze przed turniejem zobaczyć Pałac Czeczów w Kozach oraz słynny platan ( drugie miejsce w plebiscycie Europejskie Drzewo Roku 2013) w koziańskim parku.

Bogusław Żogała

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niezdana matura to nie koniec świata. Sprawdź kiedy poprawka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto