MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Lędzinianie pragną ruchu. Wyniki głosowania w sprawie budżetu partycypacyjnego Lędzin

Magdalena Kutynia
Znamy już wyniki głosowania w tegorocznym budżecie partycypacyjnym Lędzin. Mieszkańcy głosowali za siłowniami „pod chmurką” i boiskiem.

Ostatni etap lędzińskiego budżetu obywatelskiego dobiegł końca. Komisja skrutacyjna powołana dwa tygodnie temu policzyła głosy oddane przez mieszkańców . Znamy już wyniki głosowania i projekty, jakie zostały wybrane.

Łącznie w Lędzinach oddano 3371 głosów. Głosów nieważnych było 486, a kart pustych 66. - Za nieważne głosy uznano te, które nie spełniały warunków formalnych - tłumaczy Joanna Warchulska-Kopeć, sekretarz miasta. -Głosy nieważne można było wykluczyć na podstawie paragrafu 10 uchwały rady miasta. W regulaminie mowa była o tym, że oddać można tylko jeden głos. Rekordzistka zagłosowała przez internet 29 razy. W głosowaniu wzieło też udział kilku nieletnich, nieuprawnionych do głosowania mieszkańców, którzy nie dołączyli do karty zgody rodziców. No i tradycyjnie, były też karty na których postawiono więcej krzyżyków - dodaje. Komisję skrutacyjną zadziwił fakt wrzucania pustych kart do urny. - Podejrzewamy, że jakiś dowcipniś zabrał stos kart i za jednym zamachem wpakował je do urny - komentuje sekretarz miasta. Głosów ważnych było 2819 i na ich podstawie wybrane zostały trzy projekty, po jednym z każdego okręgu.

W okręgu nr 1: Górki - Goławiec, wybrany został projekt budowy boiska do piłki siatkowej z nawierzchni ze sztucznej trawy na ul. Szenwalda 49. Na wniosek ten zagłosowało 322 mieszkańców.

W okręgu nr 2: Lędziny, najwięcej mieszkańców opowiedziało się za budową siłowni pod chmurką na terenie zielonym pomiędzy osiedlem Centrum I i Centrum II. Na projek ten oddano 353 głosy.

W okręgu nr 3: Hołdunów, projektem, który cieszył się największą popularnością okazała się siłownia zewnętrzna na ul. Grunwaldzkiej. 343 mieszkańców oddało na ten wniosek swój głos. -Po wynikach głosowania widać, że lędzinianie spragnieni są wysiłku fizyczngo i ruchu na świeżym powietrzu - komentuje sekretarz miasta.

Do końca roku rada miasta podejmie uchwałę budżetową.

- Jest to w zasadzie tylko formalność, ale radni muszą to przegłosować na sesji - wyjaśnia Warchulska- Kopeć. - Projekty wybrane przez mieszkańców będą wpisane w budżet miasta na rok 2016.

Do propozycji projektów, które nie zostały wybrane, ale cieszyły się sporym poparciem należały: przyszkolny plac zabaw na terenie SP nr 1 (299 głosów) oraz boisko w ośrodku Zalew(229 głosów). Oba projekty pochodziły z okręgu nr 2 . A

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto