Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konferencja psychoonkologiczna - pierwsza w Tychach i na Śląsku [PROGRAM]

Jolanta Pierończyk
Dr Mariusz Wirga
Dr Mariusz Wirga Mat.prasowe
Konferencja psychoonkologiczna w Tychach - pierwsza na Śląsku w dniach 22-24 lutego. Gościem specjalnym będzie dr Mariusz Wirga, uczeń twórcy terapii

W dniach 22-24 lutego w szpitalu wojewódzkim w Tychach odbędzie się konferencja psychoonkologiczna, pierwsza w Tychach i na Śląsku.
Gościem specjalnym będzie Mariusz Wirga, uczeń Carla Simontona (Simonton jako pierwszy dostrzegł, że poczucie beznadziei blokuje leczenie pacjentów z chorobami nowotworowymi i wprowadził psychoterapię do rutynowego leczenia).
Dr Mariusz Wirga jest dyrektorem ds. medycznych Onkologii Psychospołecznej w Instytucie Onkologii im. Malcoma Todda w Centrum Medycznym Long Beach Memorial w Long Beach w Kalifornii. W Polsce bywa raz-dwa razy w roku. W Tychach będzie po raz pierwszy.
22 lutego o godz. 18 wygłosi wykład na temat terapii Simontonowskiej, a o 18.45 będzie odpowiadał na pytania zadawane przez publiczność.
23 lutego odbędą się warsztaty z psychonkologicznego programu Simontona. Jeden zatytułowany jest „10 umiejętności zdrowienia w chorobie nowotworowej”, drugi - „Rola nadziei w procesie zdrowienia”. Poprowadzi je dr Mariusz Wirga z Martą Banout, psychologiem pracującą metodą Simontonowską.
24 lutego będzie dniem konferencyjnym, w czasie którego wygłoszonych zostanie 11 wykładów, m.in. na takie tematy: „Choroba klęską czy zadaniem?”, „Pomoc psychologiczna i psychoterapia psycodynamiczna w chorobie nowotworowej”, „Wpływ niedożywienia na proces leczenia i komfort życia pacjentów nowotworowych’, „Lęk przed leczeniem – szansa czy zagrożenie? Motywacja pacjenta do leczenia”. Dr Mariusz Wirga wygłosi tego dnia wykład pt. „Neurofizjologia i zastosowanie terapii nieuwarunkowanym śmiechem”.
Tyska konferencja przypada w roku, kiedy psychoonkologia w Polsce obchodzi 25-lecie. Honorowym patronatem objęli ją Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne i dr Jadwiga Pyszkowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej województwa śląskiego i opolskiego.
Konferencja jest płatna. Można się zapisać na poszczególne części lub wykupić wstęp na wszystkie zajęcia konferencji.
Do 26 stycznia udział w całej konferencji kosztuje dla pacjenta 260 zł, po tym terminie – 280 zł.

Zapisy: 535 774 737 lub 504 255 118 lub [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto