Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inauguracja nowego sezonu kulturalnego w Tychach: Maria Seweryn, Katarzyna Bonda, Robert Górski i inni

Jolanta Pierończyk
Robert Górski
Robert Górski MBP Tychy
Inauguracja nowego sezonu kulturalnego w Tychach: pierwszy koncert w mediatece (Trio Bastarda), pierwszy powakacyjny koncert magdaleński, pierwsze spotkania w cyklu "Tury kultury" (Robert Górski i Katarzyna Bonda), inauguracyjny spektakl w Teatrze Małym ("Metoda" z Marią Seweryn), nowy cykl "Scena Teatru Telewizji", spektakl dla dzieci, wystawa dzieła Franciszka Starowieyskiego... I to wszystko już w najbliższych dniach. Nowy sezon kulturalny w Tychach zapowiada się bardzo bogato i interesująco.

W piątek, 11 września, o godz. 19 w Tychach początek szóstego sezonu muzycznego. O godz. 19 w mediatece przy alei Piłsudskiego 16 wystąpi Trio Bastarda. W programie: „materiał z fenomenalnego albumu „Ars Moriendi”, opartego na muzyce funeralnej epoki renesansu. To wynik współpracy tria z włoskim muzykologiem Antonio Chemottim, który z motywu śmierci w muzyce uczynił swoją specjalizację”, czytamy w zapowiedzi koncertu.

W niedzielę, 13 września, o godz. 17 w kościele św. Marii Magdaleny odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Koncerty magdaleńskie". Zagra Paweł Seligman, organista, pianista, kameralista i pedagog.

W czwartek, 17 września, o godz. 18 w mediatece przy alei Piłsudskiego rozpocznie się pierwsze powakacyjne spotkanie w cyklu „Tury kultury”, który prowadzi Miejska Biblioteka Publiczna. Gościem będzie aktor - Robert Górski. Wstęp, jak zwykle, wolny.
Następnego dnia, w piątek, 18 września, o godz. 18 inauguracja sezonu kulturalnego w Teatrze Małym. Na scenie zobaczymy Marię Seweryn, Wojciecha Chorążego, Rafała Mohra i Karola Wróblewskiego w spektaklu pt. „Metoda” katalońskiego dramaturga Jordiego Galcerána w wykonaniu warszawskiego Teatru Polonia (cena biletu - 65 zł).

Chodzi o bardzo odhumanizowaną metodę rekrutacji na ważne stanowiska menadżerskie w korporacji. Metodę, w której kandydaci nie mają kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Ich zadaniem jest wykonać polecenia, na podstawie których zostaną ocenieni. Planowaliśmy to przedstawienie na kwiecień, ale z wiadomych względów musieliśmy je przełożyć i siłą rzeczy nabiera ono nowego wyrazu po okresie izolacji społecznej i ograniczenia kontaktów międzyludzkich

- mówi Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego.

Na następny dzień, 19 września, zaplanowano inaugurację sezonu kulturalnego dla najmłodszych. Będzie to przedstawienie pt. „Władca skarpetek” dla dzieci od trzech lat w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu (ceny biletów: 20 i 25 zł). Zapowiada się spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku oraz podróż przez świat intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą małemu bohaterowi poszukującemu zgubionej skarpetki.

Miejska Galeria Sztuki „Obok” rozpocznie swój sezon w ostatni piątek września o godz. 18 wystawą dzieła Franciszka Starowieyskiego pt. „W oczekiwaniu Ocaliciela”.

Wcześniej, 22 września, o godz. 18, w Pasażu Kultury Andromeda zainaugurowany zostanie nowy cykl „Scena Teatru Telewizji”. Co dwa tygodnie, zawsze we wtorek, w tym miejscu prezentowane będą wybrane przedstawienia. Na początek - „Ja, Feuerbach”, reżyserski debiut Piotra Fronczewskiego. Rzecz o wielkim aktorze, który po latach nieobecności próbuje wrócić na scenę. Wstęp wolny.
2 tygodnie później - „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” w reż. Olgi Lipińskiej.

22 września o godz. 18 w mediatece rozpocznie się drugie spotkanie w cyklu "Tury kultury" - tym razem z pisarką, Katarzyną Bondą.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto