Derby: Chrobry Głogów kontra Zagłębie Lubin. Zobacz czy jesteś na zdjęciach z meczu

Kacper Chudzik
Zobacz zdjęcia z meczu Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin
Zobacz zdjęcia z meczu Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin Kacper Chudzik
W Głogowie rozegrano derby Dolnego Śląska w piłce ręcznej. Chrobry Głogów podjął w nich Zagłębie Lubin. Emocji nie brakowało. A o wyniku decydowały karne, w których wygrało Zagłębie.

Chrobry Głogów i Zagłębie Lubin zgotowały kibicom z obu miast zagłębia miedziowego widowisko pełne emocji. Jak na derby przystało, gorąco było zarówno na boisku jak i na trybunach. Kibice obu zespołów gorąco dopingowali swoje ekipy. I choć kibiców gospodarzy było zdecydowanie więcej, to i fanów Zagłębia było doskonale słychać.

A miłośnicy obu zespołów mieli momenty, w trakcie meczu momenty pełne wrażeń. Bo i prowadzenie zmieniało się kilka razy. Z grubej rury zaczęli goście, których już w pierwszych minutach Chrobry musiał gonić. Potem gospodarze mogli nieco odetchnąć, choć nie na długo bo Zagłębie znów mocno zaatakowało. I na przerwę po pierwszej połowie zespół z Lubina schodził z przewagą 14:13.

W drugiej połowie znów nie brakowało zwrotów akcji, a pod koniec na prowadzenie wyszedł Chrobry. I gdy już zbudował kilkubramkową przewagę, Zagłębie znów zaczęło nadrabiać i doprowadziło do stanu 30:30. Przy tym remisie zakończył się regulaminowy czas gry, a o wyniku decydowały karne. W tych lepsze było Zagłębie 5:3.

– Niestety, karne to loteria i doprowadziliśmy do niej i przegraliśmy. Przynajmniej jest jedne punkt, z tego można się cieszyć. Ale to był słaby mecz w naszym wykonaniu, słabo graliśmy. Najważniejsze, że kibicom podobało się widowisko derbowe – mówił po meczu trener Chrobrego Vitalij Nat.

W dobrym humorze po spotkaniu był trener Zagłębia.

– Dziękujemy Chrobremu za walkę jak równy z równym. Bardzo ważne było w tym spotkanie skupienie, choć nie zawsze udawało się je utrzymać. Ale ta wiara w zwycięstwo była i udało się nam podnieść przed końcem spotkania – mówił Jarosław Hipner.

Kolejny mecz SPR również rozegra we własnej hali. Tym razem podejmie w niej ekipę Górnika Zabrze. Spotkanie zaplanowano na piątek, 25 listopada o godz. 17. Górnik obecnie znajduje się na trzecim miejscu w tabeli, podczas gdy Chrobry jest na miejscu siódmym.

Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 30:30 (13:14); 3:5 w karnych

Chrobry: Stachera, Dereviankin - Grabowski 6, Klinger, Kosznik 5, Tilte 6, Orpik 1, Jamioł 4, Dadej 2, Matuszak 1, Otrezov 1, Styrcz, Paterek 4
MKS Zagłębie Lubin: Schodkowski 1, Byczek, Procho – Stankiewicz 1, Krupa 1, Moryń 2, Hlushak 4, Gębala 5, Michalak, Pietruszko, Hajnos 3, Bogacz, Drozdalski 7, Adamski 3, Iskra 3

Derby SPR Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin. Znajdź się na zdjęciach

Na tak ważnym spotkaniu nie mogło zabraknąć także i nas. Przygotowaliśmy dla Was fotorelację z meczu SPR Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin. Byliście na tym spotkaniu? Może znajdziecie się w naszej galerii.

Zobaczcie zdjęcia z derbów Dolnego Śląska w piłce ręcznej.

Derby: Chrobry Głogów kontra Zagłębie Lubin. Zobacz czy jest...