Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Andrzej Duda w Tychach, na placu Baczyńskiego: Ślązacy to ludzie honoru!

Jolanta Pierończyk
Andrzej Duda w Tychach
Andrzej Duda w Tychach Jolanta Pierończyk
Andrzej Duda w Tychach, na placu Baczyńskiego. W 94. rocznicę powrotu Śląska do Polski i w Dniu Ojca. Prezydent dziękował za taki dar, jakim jest Śląsk dla Polski, chwalił Ślązaków i składał życzeniami ojcom śląskich rodzin. Od prezydenta miasta Andrzeja Dziuby dostał kolejne zaproszenie do Tychów, za rok, na mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 19.

Andrzej Duda w Tychach, na placu Baczyńskiego, pojawił się o 15.50.

"Wszystko się uda, niech żyje nam Andrzej Duda", "Jesteśmy wdzięczni, życzymy długiej kadencji", "Prezydent Duda, naprawdę Polsce się uda"... – takimi hasłami witali tyszanie prezydenta Andrzeja Dudę na placu Baczyńskiego.

Prezydent RP powiedział krótko: Jestem. Jestem, bo tego domagali się tyszanie podczas mojej zeszłorocznej wizyty w Pszczynie.

Andrzej Duda w Tychach, na placu Baczyńskiego

Witający prezydenta RP Andrzeja Dudę prezydent miasta Andrzej Dziuba powiedział:
Jesteśmy stolicą piwa i motoryzacji,Jeszcze do niedawna produkowaliśmy 600 tys. samochodów rocznie, , teraz, niestety, już tylko 300 tys., ale ciągle najwięcej w Polsce. Jesteśmy miastem, w którym w ciągu kilkunastu lat wybudowano ponad 60 fabryk od zera. Bezrobocie mamy na poziomie 3,8 proc. Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy miastem sukcesu. Na to nałożyła się duża aktywność, jeśli chodzi o wykorzystanie środków unijnych z wynikiem 5,5 tys. zł per capita, jesteśmy pod tym względem na 4. miejscu w Polsce. To sprawiło, ze infrastrukturę mamy bardzo nowoczesną, europejską, na miarę czasów. Również tę infrastrukturę sportową.
I zaprosił prezydenta na mistrzostwa Europy do lat 19 w piłce nożne, które rozegrane będą m.in. w Tychach.Tutaj zagrają trzy reprezentacje.

Andrzej Duda w Tychach

Andrzej Duda, Andrzej Duda, Andrzej Duda….. - skandował tłum stojący najbliżej prezydenta.

Andrzej Duda powiedział: Nie przyjechałem tu przypadkiem. 20 czerwca minęła 94. rocznica wkroczenia na Śląsk polskich wojsk . Był rok 1922. Wasi dziadkowie witali tych polskich żołnierzy, których sobie tutaj wywalczyli trzema powstaniami.. Dlatego mój pobyt w Katowicach zacząłem od złożenia kwiatów pod pomnikiem Wojciecha Korfantego, a potem marszałka Józefa Piłsudskiego. Zacząłem od Korfantego, który dał Polsce Śląsk. To był piękny dar dla Polski niepodległej dzięki Józefowi Piłsudskiemu. Chciałem podziękować za to państwu jako potomkom tych, którzy w tych powstaniach walczyli. Dziękuję polskim bohaterom. Cieszę się, że mogę to powiedzieć dziś tu, w Tychach.

Brawoooo!.. Andrzej Duda…Andrzej Duda - skandował tłum przy prezydencie.

Andrzej Duda mówił dalej: Niech pamięć naszego narodu o bohaterach powstań śląskich i Wojciechu Korfantym nigdy nie zaginie, niech ma miejsce w naszym systemie edukacji,
Ślązacy to ludzie honoru, siły. To ludzie twardzi, przywiązani do wartości rodzinnych. Chciałem dzisiaj w Dniu Ojca złożyć serdeczne życzenia wszystkim ojcom, ojcom śląskich rodzin za to, ze trwają w tradycji, za ich pracowitość i za ich niezłomną odpowiedzialność, za byt rodziny, za bezpieczeństwo, za chleb, za wszystko to, co dla nas najważniejsze. Bardzo za to wszystko dziękuję i wszystkim ojcom składam najserdeczniejsze życzenia.

Andrzej Duda w Tychach

Andrzej Duda: Pan prezydent mówił tutaj o sukcesie Tychów i o tym, jak wiele w Tychach dzieje się dobrego. Cieszę się, ze jestem w tym miejscu sukcesu i tego sukcesu oromnie gratuluję.
Dał znać, że wie o polityce prorodzinnej w Tychach, o programie "3 plus Liczna Rodzina".
- Mam nadzieję, że program 500 plus wprowadzony przez polski rząd i przeze mnie pomoże rodzinom z dziećmi także tutaj, że będzie wsparciem dla tyskich rodzin. Że będzie zachętą do tego, by dzieci mieć więcej. Bo takich obywateli, jacy rodzą się na Śląsku Polska bardzo potrzebuje – pracowitych, wychowanych w tradycyjnych rodzinach, w tradycyjnych wartościach, ludzi honoru, którzy wiedzą, że ciężką pracą należy budować ten dobrobyt najmniejszy, rodzinny., budując także dobrobyt państwowy. O takich Polaków nowych gorąco proszę. Mam nadzieję, że program "500 plus" do tego przekona i wspomoże wychowanie dzieci. Mam nadzieję, ze niedługo dołoży się do tego skierowany do młodych pogram "Mieszkanie plus", że dzięki temu będą mogli łatwiej zdecydować się na zawarcie małzeństwa i posiadanie dzieci. Że w ten sposób będą budowali potencjał naszego kraju. Tak jak budujecie to państwo u siebie, tutaj, w Tychach, na Śląsku, żeby cała Polska była jeszcze mocniejsza.Będziemy robić wszystko, by ta dobra zmiana się udała, żeby ci, którzy próbują przeszkodzić nie dali rady. - mówił prezydent Andrzej Duda w Tychach, po czym ruszył ściskać ludziom ręce i fotografować się z tymi, którzy mieli na to ochotę.

A potem pojechał do Bierunia.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bierun.naszemiasto.pl Nasze Miasto